۱۳۹۰ مرداد ۷, جمعه

فشار نیروهای امنیتی علیه چهار زندانی سیاسی کرد در زندان سنندج

خبرگزاری کمپین : چهار زندانی سیاسی کرد واقعه در زندان مرکزی سنندج که به اتهام امنیتی هر کدام به تحمل سالهای زندان محکوم شده و بیش از هجده ماه  از زمان بازداشت آنها میگذرد همواره تحت فشار وزارت اطلاعات و دستگاههای امنیتی بوده اند.


بنا به گزارش اعضای کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی ، لقمان منفردی ، نعمت اسحاقی ، صباح خیاط و پیشتیوان آسم چهار زندانی سیاسی کرد که از زمان بازداشت تا کنون همواره تحت فشار و آزار و اذیت اداره اطلاعات سنندج و کامیاران بوده ودر دو ماه گذشته این چهار زندانی هر یک مجبور به تحمل ماندن روزهای طولانی در سول انفرادی و مورد ضرب و شتم مسئولین قرار گرفته اند.
شایان ذکر است این 4 فعال کرد که به اسامی نعمت اسحاقی ، پشتیوان آسم ، لقمان منفردی و صباح خیات به اتهام همکاری با یکی از احزاب اپوزیسیون کرد به سالهای طولانی زندان محکوم شدند.
"نعمت اسحاقی" که در تاریخ ۱۳۸۸/۹/۱۳ در شهر کامیاران توسط اداره اطلاعات این شهر دستگیر شده بود، از سوی دادگاه انقلاب سنندج به اتهام همکاری با یکی از احزاب اپوزیسیون در دادگاه اولیه به ۱۲ سال و در دادگاه تجدید نظر استان کردستان به 9 سال زندان محکوم گردید.
"پشتیوان آسم" اهل روستای "هنیمن" از توابع شهرستان کامیاران، در تاریخ ۱۳۸۸/۹/۱۰ در شهر سقز توسط نیروهای امنیتی این شهر دستگیر و پس از دو ماه بی خبری از وضعیت نامبرده مشخص گردید که وی در بازداشتگاه اطلاعات سنندج به سر می برد.
آقای آسم نیز از سوی دادگاه انقلاب شهر سنندج به اتهام همکاری با یکی از احزاب مخالف رژیم در دادگاه اولیه به ۱۵ سال و در دادگاه تجدید نظر استان کردستان به 12 سال زندان محکوم شد.
"لقمان منفردی" دیگر شهروند کامیارانی نیز به اتهامی مشابه که در دادگاه اولیه به ۱۱ سال و در دادگاه نجدید نظر استان کردستان به 9 سال زندان محکوم شده است.
ایشان در شهر کامیاران دستگیر و سپس به اداره اطلاعات سنندج منتقل شده بود.
علاوه بر این، "صباح خیات" نیز که در تاریخ ۱۳۸۸/۹/۱۴ در کرمانشاه توسط نیروهای امنیتی این شهر بازداشت شد بود، با همان اتهام مذکور در دادگاه اولیه به ۱۱ سال زندان در دادگاه تجدید نطر استان کردستان به 6 سال زندان محکوم گردید.
لازم به ذکر است که هر چهار تن از محکومان، مدت دو الی سه ماه در بازداشتگاه اطاعات سنندج در زیر فشارهای جسمی و روحی شدیدی قرار داشته‌اند.
 
کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر