۱۳۹۰ فروردین ۱۲, جمعه

دعوای باند های مافیایی علی خامنه‌ای و احمدی‌نژاد بر سر پول های مشایی

 article picture

خبرگزاری فارس وابسته به س‍پاه پاسداران خبر داد: اختلاف میان آخوند ها بر سر پول‌های رحیم‌مشایی


دیگربان:خبرگزاری فارس برای نخستین‌بار در تاریخ جمهوری اسلامی به نقل از یک روحانی از بروز اختلاف میان برخی روحانیون حامی علی خامنه‌ای و محمود احمدی‌نژاد بر سر «پول‌های مشایی» خبر داد.

این خبرگزاری روز پنجشنبه (۱۱ فروردین) به نقل حسین دقیقی عضو مستعفی تشکل «جامعه وعاظ ولایی» گزارش کرده که اسفندیار رحیم‌مشایی با توزیع پول باعث بروز اختلاف میان روحانیون شده است.

آقای دقیقی به صراحت گفته که روحانیونی که «جامعه وعاظ ولایی» را تشکیل داده‌اند در قبال دریافت پول بدون چون و چرا از تیم محمود احمدی‌نژاد حمایت می‌کنند.

«جامعه وعاظ ولایی» سال گذشته با جدا شدن بیش از ۱۰۰ تن از روحانیون عضو تشکلی به نام «جامعه وعاظ» که زیرنظر جامعه روحانیت مبارز فعالیت می‌کند٬ اعلام موجودیت کرد.

روحانیون «جامعه وعاظ ولایی» از حامیان تیم محمود احمدی‌نژاد به شمار می‌روند و به گفته جعفر شجونی دبیرکل «جامعه وعاظ» این دسته از روحانیون در قبال دریافت پول حاضر شده‌اند از دولت احمدی‌نژاد حمایت کنند.

شجونی سال گذشته در گفتگویی با انتقاد از پرداخت‌های کلان مالی به «جامعه وعاظ ولایی» گفته بود اعضای تیم احمدی‌نژاد اگر قصد کمک به روحانیت را دارند باید این پول‌ها را به آیت‌الله مهدوی‌کنی بدهند.

روحانیون و محافظه‌کاران حامی علی خامنه‌ای این تشکل روحانی وابسته به دولت را غیرقانونی دانسته و فعالیت آن‌ها را انحرافی می‌دانند.

از زمان راه‌اندازی این تشکل دولتی که همه اعضای آن را روحانیون گمنام تشکیل داده‌اند٬ رویارویی حامیان خامنه‌ای و احمدی‌نژاد وارد مرحله تازه‌ای شده است.

اظهارات صریح حسین دقیقی علیه «جامعه وعاظ ولایی» را می‌توان دور تازه این رویارویی‌ها دانست که از هفته گذشته آغاز شده است.

آقای دقیقی اعضای این جامعه را روحانیون سیاسی‌کاری خوانده که می‌خواهند به قدرت برسند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر