۱۳۹۰ فروردین ۹, سه‌شنبه

كودكان تكدی گر هم “فتنه گر” و “عامل بيگانه” معرفي شدند!

article pictureسحام نيوز: هادی مقدسی، نماینده مردم بروجرد طي گفتگويي يا خبر آنلاين موضوعات مختلفی از جمله، لایحه بودجه سال 90 و تاثیر هدفمند سازی یارانه ها در این سال بر جامعه، تاثیر کوتاه مدت هدفمند سازی یارانه ها بر آسیب های اجتماعی، نگاه دولت در تنظیم بودجه سال نود بر معضل بیکاری، زنان و کودکان خیابانی، مشکلات پیش روی زنان سرپرست خانوار و خانواده های تحت پوشش موسسات حمایتی، لزوم بیمه شدن هفت میلیون از بیمه نشدگان پنچ دهک پائین جامعه اشاره کرد و پیش بینی کرد که در سال 90 مردم تاثیر مثبت این طرح را خواهند دید.

در بخشي از اين مصاحبه وي در پاسخ به سوالي در مورد قانون هدفمندي يارانه ها و تاثير آن بر کاهش سطح رفاه در زندگی مردم گفت: مسئله معیشتی تنها 30 % است . زیرا این ناهنجاری ها را در دهک های بالای جامعه به مراتب بیشتر دیده می شود.البته ما به عنوان متولی عدالت اجتماعی باید بر این 30% متمرکز شویم. ما هم می پذیریم که این میزان حقوق ماهاینه کفاف یک خانواده را نمی هد. از سوی دیگر سوء مدیریت ها را نیز نباید نادیده گرفت. باید پذیرفت ما نتوانسته ایم درآمد لازم را برای گسترش عدالت و اجرای تعهداتی که مجلس برای ما در نظر گرفته است کسب کنیم.پس ضمن پذیرش این واقعیت ها سعی می کنیم نیازهای دهک های پائین جامعه را در نظر بگیریم .این ها مباحثی است که باید در کنار مباحث فرهنگی انجام دهیم.از سوی دیگر متولیان فرهنگی ما نتوانستند ارزش های فرهنگی ما را به نسلهای بعدی جامعه انتقال دهند. بحث حجاب و تحکیم مبانی خانواده ، ارزش های مختلف اجتماعی و فردی ، کرامت انسانی و… . دستگاه های فرهنگی به همان میزان که منفعلانه در پی سرگرم کردن هستند در پی بستر سازی ذهنی در نسل های آینده نیستند.این یکی از ایرادات فعالان فرهنگی ما در این عرصه است. اگر زیرساخت های فرهنگی جدی نگیریم، مشکلات اقتصادی و اجتماعیمان در میان مدت نیز به سرانجام نمی رسد. امروز با چهل هزار تومان ممکن است یک خانم مجبور به اداره زندگیش شود اما اگر در کنار این چهل هزار تومان فرهنگ قناعت ، کرامت انسانی و انسان زندگی کردن را و فرهنگ توانمند کردن را به او ندهیم نمی توانیم از او توقع داشته باشیم.باید در این امر متولیان فرهنگی ،اقتصادی ،فرهنگی و نیز متولیان سیاسی نیز به شکل متمرکز وارد کار شوند.

به گزارش سحام نيوز، مقدسي نماينده بروجرد در ادامه اين مصاحبه افزود: امروز به عنوان کودکان ایرانی بسیاری از کودکان غیر ایرانی در سر چهار راه ها به تکدی گری می پردازند تا چهره جمهوری اسلامی را لوث کنند! شبکه های خارجی برخی از اینها را اجیر می کنند تا در سر چهار راه ها بایستند و از آنها فیلم تهیه می کنند تا چهره کشور و نظام ما را خدشه دار کنند.بحث بحث ساده ای است اما مطالبات جدی پشت این قرار دارد. دستگاه های سیاسی و وزارت کشور و شهرداری ها و بهزیستی و یا….در این خصوص غفلت کرده است. آنها نمی داند که یک اراده فرامرزی و دشمنی با نظام پشت آن قرار دارد.

پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر