۱۳۸۹ اسفند ۶, جمعه

جان هوتن كیان وكیل سكینه محمدی آشتیانی در خطر است

article picture

طبق اخباری كه به كمیته های بین المللی علیه اعدام و سنگسار رسیده است٬ جمهوری اسلامی هوتن كیان را زیر شدیدترین فشارها قرار داده و برای وی پرونده سنگینی تهیه كرده است و او را به چهار بار اعدام محكوم كرده است. ظاهرا سه حكم اعدام او را لغو و یكی از این احكام را تایید كرده اند. طبق خبری كه به ما رسیده است، بطور شفاهی به هوتن گفته اند كه بزودی او را اعدام میكنند.


هوتن از روز ١٠ اكتبر ٢٠١٠كه به همراه دو خبرنگار آلمانی و سجاد قادرزاده فرزند سكینه محمدی آشتیانی دستگیر شد، مورد شكنجه و اذیت و آزار فراوان قرار گرفت و طبق اطلاعاتی كه به دست ما رسیده است٬ بر روی بدنش جای شكنجه و خاموش كردن سیگار و كتك زدن كاملا مشهود است. هوتن را در زندان های تبریز و سپس در بند ٢٠٩ زندان اوین مورد شدیدترین آزارها قرار دادند و اكنون در زندان تبریز برای قتل او زمینه چینی میكنند.


مادر هوتن كه ساكن امریكا بود٬ به محض ورود به ایران برای كمك به هوتن، ممنوع المصاحبه و ممنوع الخروج شد. پدر هوتن نیز توسط حکومت اسلامی در سال ١٣٥٩ اعدام شد.


جمهوری اسلامی در جریان آزاد كردن دو خبرنگار آلمانی نیز در اطلاعیه های علنی، به نفر چهارم این پرونده و مجرم بودن او اشاره کرده بود که اشاره ای تلویحی به هوتن کیان و زمینه سازی علیه او بود.


هوتن كیان هیچ جرمی مرتكب نشده است جز اینكه به زندانیان محكوم به اعدام کمک کرده و وکیل پرونده سکینه محمدی آشتیانی بوده است.


ما از همه نهادهای بین المللی٬ از همه كسانیكه برای نجات سكینه محمدی آشتیانی به میدان آمدند، از نهادهای بین المللی و از دولتها میخواهیم كه فورا و شدیدا به این زمینه چینی حكومت اسلامی برای اعدام هوتن كیان اعتراض كنند و خواهان آزادی فوری او و همینطور سکینه محمدی شوند. ما شدیدا نگران جان هوتن كیان هستیم و از همگان میخواهیم بهر طریق ممكن و هرچه سریعتر برای نجات هوتن و آزادی او و سکینه اعتراض كنند.


كمیته بین المللی علیه اعدام و سنگسار

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر