۱۳۹۱ اردیبهشت ۳, یکشنبه

محکومیت داریوش جلالی، فعال دانشجویی به یک‌ترم محرومیت از تحصیلکمیته انضباطی دانشگاه یاسوج طی حکمی داریوش جلالی فعال دانشجوئی این دانشگاه را به یک ترم محرومیت از تحصیل محکوم کرد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، داریوش جلالی متولد سال ۱۳۶۸ دانشجوی رشته مهندسی مواد در دانشگاه یاسوج پس از احضار در فروردین ماه امسال به کمیته انضباطی به یک ترم محرومیت از تحصیل محکوم شده است.

حکم انضباطی این فعال دانشجوئی در حالی صادر شده که استناد کمیته انضباطی برای صدور این حکم اقدام اعتراضی و تحصن یک نفره وی در اثر فشار مسئولین دانشگاه یاسوج در روز ۲۵ بهمن ماه ۹۰ که اقدام به دوختن لب‌ها و آویزان کردن زنجیر به خود کرده بود، بوده است. این در حالی است که وی پس از بازداشت توسط نیروهای امنیتی در آن روز و تحمل ۱۹ روز زندان، با قرار وثیقه ۲۰ میلیون تومانی آزاد و هنوز حکمی از سوی دادگاه در این باره برای وی صادر نشده است. ولی کمیته انضباطی به چنین دلیلی استناد و وی را به یک ترم محرومیت از تحصیل محکوم کرده است.


گفتنی است این فعال دانشجوئی پیش از این نیز دو بار از سوی مسئولین دانشگاه تعلیق و یک بار نیز از سوی دادگاه انقلاب یاسوج به ده ماه حبس محکوم شده بود. وی در سال ۸۸ و در جریان اتفاقات پس از انتخابات به یک ترم و در مهرماه سال ۹۰ نیز به یک ترم محرومیت از تحصیل از سوی کمیته انضباطی دانشگاه یاسوج محکوم شده بود. و همچنین در خارج از دانشگاه نیز در ۲۶ بهمن ماه سال ۸۸ (به اتهام شرکت در راهپیمائی ۲۵ بهمن در تهران) در یاسوج توسط نیروهای امنیتی اداره اطلاعات این شهر دستگیر و پس از تحمل سه ماه زندان به ۵ ماه حبس تعزیری و ۵ ماه حبس تعلیقی محکوم شده بود.


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر