۱۳۹۰ مرداد ۲۲, شنبه

انتقال سعید نعیمی و سعید موغانلو به بند عمومی زندان تبریزسعید نعیمی فعال سیاسی آذربایجان و سعید موغانلی شاعر و روزنامه نگار آذربایجانی، ۲۰ مرداد ۱۳۹۰ به بند عمومی زندان تبریز انتقال یافتند. 

به گزارش آراز نیوز، سعید نعیمی بعد از ۹۵ روز و سعید موغانلو بعد از ۶۵ روز، درحالی به بند عمومی زندان تبریز انتقال یافتند که هنوز توضیحی در ارتباط با دلیل دستگیریشان خبری به خانواده‌های آن‌ها داده نشده است. 
مهندس نعیمی ۱۸ اردیبهشت امسال توسط ماموران امنیتی در منزل شخصی خود، واقع در کرج دستگیر و برای بازجویی به اطلاعات تبریز منتقل شد. ایشان فارغ التحصیل دانشگاه زنجان، عضو شورای مرکزی و مسئول واحد سیاسی انجمن اسلامی این دانشگاه، مدیر مسئول نشریهٔ دانشجویی تورکی-فارسی «سَس″ در دانشگاه زنجان و از مؤسسین کمیته دفاع از زندانیان سیاسی آذربایجان «آسمک» و عضو شورای سیاستگذاری سازمان دانش آموختگان ایران (ادوار تحکیم وحدت) و نیز عضو ستاد شهروند آزاد مهدی کروبی، کاندیدای دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری بوده و سال‌ها در مجامع، گروه‌ها و طیف‌های دموکراسی خواه ایران، مدافع حقوق مردم آذربایجان بوده‌اند. 
سعید موغانلی نیز که در روز چهارشنبه ۱۸خرداد ۱۳۹۰ در روستای «یئل سو» از توابع شهر انگوت در استان اردبیل دستگیر و به اداره اطلاعات تبریز منتقل شده بود، سردبیر نشریات» یاشماق «،» یارپاق «، سردبیر بخش ادبی ماهنامه توقیف شدهٔ «دیلماج» و همچنین نویسنده مجلات و روزنامه‌ها و نشریاتی چون «آذری»، «آفتاب آذربایجان» و … می‌باشد. ایشان همچنین مدیر و گرداننده وبلاگ یاشماق (www. yashmaq. blogfa. com) که در ارتباط با ادبیات نوین آذربایجانی فعالیت می‌کند؛ است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر