۱۳۹۰ مرداد ۲۲, شنبه

دستگيری یک گروه اسلامگرای وابسته به جمهوری اسلامی در آذربایجان

article pictureدستگيری یک گروه اسلامگرای وابسته به رژیم ایران مظنون به سازماندهی شورش و نقض امنیت اجتماعی در جمهوری آذربایجان
یک گروه مظنون به سازماندهی شورش و نقض امنیت اجتماعی در آذربایجان دستگیر شد.
پارس دیلی نیوز:به گزارش خبرگزاری "ترند" به نقل از سرویس مطبوعاتی وزارت امنیت ملی و دادستان کل جمهوری آذربایجان، در نتیجه عملیات جستوجویی انجام شده توسط وزارت امنیت ملی و دادستان کل جمهوری آذربایجان، شهروندان آذربایجان "سلیمان اف آبگل نعمت اوغلو "، "بیرام اف رامین جهان گیر اوغلو" و "غنی اف عارف گلسوار اوفلو" بازداشت شدند. این افراد به انجام فعالیت های علیه جمهوری آذربایجان، ارائه کمک به نمایندگان دولت خارجی، سازماندهی ناآرامی ها و دعوت مردم به نافرمانی متهم می شوند.

بنا بر این گزارش، "سلیمان اف آبگل" تحت حمایت مالی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران که در باکو فعالیت دارد، یک گروه افراطی مذهبی موسوم به "جعفری" را بدون ثبت نام آن تشکیل کرده است. اعضای این گروه مشغول به ترویج افراط گرايی مذهبی و همچنین به پخش اعلاميه با شعار های جهت نزاع مذهبی در ميان مؤمنان بودند. این گروه به خاطر توسعه فعالیت خود وب سایت تحت رهبری "بیرام اف رامین" را ایجاد کرده بود.
در این گزارش همچنین آمده است که "سلیمان اف آبگل" و اعضای گروه "جعفری" با کارمندان رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در باکو و با انجمن های رادیکال دینی که در آذربایجان فعالیت دارند، ارتباط نزدیکی را داشتند. علاوه بر این "سلیمان اف آبگل" با " حسین اف اسکندر حسین علی اوغلو"، شهروند آذربایجان و همچنین رئیس موسسه علمی فرهنگی "راه حقیقت" که در شهر "قم" زندگی می کند، دارای روابط نزدیکی بود. " حسین اف اسکندر" به اتهام "تروریسم" و "خیانت به میهن" از سال 2008 تحت تعقیب پلیس بین المللی است.
علاوه بر این، " سلیمان اف آبگل" تشکیل دهنده تمام تجمعات غیر قانونی در مقابل برخی از سفارت خانه های کشورهای غربی در آذربایجان محسوب می شود.
در نتیجه انجام عملیات جستجو، در خودروی شخصی "غنی اف عارف" 19 گرم حشیش، یک سلاح کمری "ماکاروف" و پنج گلوله کشف و ضبط شد. در گاراژ "بیرام اف رامین" یک سلاح کمری "ایکال"، یک صدا خفه کن، هشت گلوله، دو نارنجک "اف-1" و بیش از 13 گرم حشیش کشف و ضبط شد.
در حال حاضر در باره این گروه از سوی وزارت امنیت ملی آذربایجان طبق ماده 228.1 و 234 قانون جنایی جمهوری آذربایجان پرونده جنایی گشوده شده است.
تحقیقات در این مورد همچنین ادامه دارد.

پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر