۱۳۸۹ بهمن ۲۳, شنبه

شکنجۀ وحشیانه یک زندانی به ظن انتشار اخبار زندانیان سیاسی

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" زندانی علی عوض زاده وکیل بند ،بند 4 زندان گوهردشت کرج به ظن اینکه او اخبار زندانیان سیاسی را به خارج از زندان منتقل می کند مورد شکنجه های وحشیانه قرار گرفت .

روز شنبه 23 بهمن ماه زندانی علی عوض زاده وکیل بند ،بند 4 زندان گوهردشت کرج به اطلاعات زندان برده شد و برای مدت طولانی مورد شکنجه های وحشیانۀ فرجی سرپرست اطلاعات زندان ، رضا ترابی رئیس بازرسی و تعدادی از پاسداران قرار گرفت. این زندانی با باتونهای برقی و سایر ابزارها شکنجه می شد. دلیل شکنجه های وحشیانه و غیر انسانی که علیه این زندانی بکار برده شد سوءظن به این بودکه وی اخبار مربوط به شرایط طاقت فرسا و قرون وسطایی زندانیان سیاسی را به بیرون از زندان انتقال می دهد.

صبح امروز علی حاج کاظم رئیس زندان، علی محمدی معاون زندان و از عوامل اجرا کننده قتل عام های سال 67 و فرجی جانشین اطلاعات زندان به سالن کاملا ایزولۀ 12 که محل بازداشت زندانیان سیاسی است مراجعه کردند و با تلفنهای همراه خود تمامی نقاط سالن را بررسی کردند تا میزان آنتن دهی تلفن های همراه در این سالن را مورد آزمایش قرار دهند. شکنجه گران و جلادان وزارت اطلاعات و زندان از اینکه تا به حال نتوانسته اند از انعکاس اخبار جنایتهای خود علیه زندانیان سیاسی جلوگیری نمایند سخت خشمگین و سرخورده هستند.

از طرفی دیگر منصور اسالو علیرغم شرایط حاد جسمی به بند بازگردانده شد و از ادامه معالجۀ وی جلوگیری نمودند.جان این فعال کارگری در معرض خطر جدی قرار دارد . در حال حاضر علاوه بر آقای اسالو تعدادی دیگری از زندانیان سیاسی مانند ،بازاری زندانی محسن دگمه چی ، شیر محمد رضایی و ماشالله حائری در شرایط وخیم جسمی بسر می برند. بخصوص وضعیت جسمی محسن دکمه چی بسیار وخیم است و با خطر جدی مرگ مواجه است.بازجویان وزارت اطلاعات و دادستان تهران عباس جعفری دولت آبادی از بستری شدن و شیمی درمانی وی ر بیمارستان ممانعت به عمل می آورند و قصد دارند همانند ناخدا یکم البرز قاسمی او را حذف فیزیکی نمایند.آقای دکمه چی شبانه روز از درد جانکاه سرطان لوز المعده رنج می برد و مامورین ولی فقیه حتی داروهای تسکین دهنده را بر وی قطع کرده اند.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، شکنجۀ زندانیان بی دفاع و اسیر را تنها به ظن ا نتشار اخبار جنایتهای مأموران ولی فقیه در زندان و همچینین قطع درمان زندانیان سیاسی و سوق دادن آنها به مرگ را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدام برای پایان دادن به جنایتهای ولی فقیه علی خامنه ای در ایران است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

23 بهمن 1389 برابر با 12 فوریه 2011


گزارش فوق را به سازمانهای زیر ارسال گردید:

کمیساریای عالی حقوق بشر

کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا

سازمان عفو بین الملل

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر