۱۳۸۹ اسفند ۱۸, چهارشنبه

اخراج دکتر سیف زاده استاد برتر روابط بین الملل از دانشگاه تهران

article picture


دکتر سید حسین سیف زاده استاد برتر روابط بین الملل دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، عصر روز دوشنبه با ابلاغ مستقیم آموزش به طور قطعی از دانشگاه تهران اخراج گردید.

بنا بر این گزارش اوایل هفته جاری مکاتباتی با این استاد در این خصوص از سوی حراست و همچنین ریاست دانشگاه تهران صورت گرفته بود ولی در کمال ناباوری تمامی دانشجویان و اساتید دانشگاه تهران حکم قطعی اخراج این استاد در عصر روز دوشنبه به وی ابلاغ گردید. بنا به اظهار برخی از دانشجویان مسئولین آموزش دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران در خصوص این اخراج عنوان داشته اند که دکتر سیف زاده بنا به صلاحدید مسئولین بازنشسته شده است. اخراج این استاد در حالی صورت می گیرد که بسیاری از دانشجویان دانشکده حقوق و علوم سیاسی در ترم جاری با وی واحدهای درسی متفاوتی را برداشته اند و با اعلام این اخراج دانشجویان در بلاتکلیفی کاملی به سر می برند. خبر این اخراج باعث اعتراضات گسترده ای در سطح اساتید و دانشجویان دانشکده حقوق و علوم سیاسی این دانشگاه گردیده است.
برخی شنیده ها حاکی از آن است که پرونده قطوری علیه این استاد از سوی حراست دانشگاه تهران برای اخراج وی تنظیم گردیده است که شامل عکس هایی از این استاد در محیط دانشگاه و مجموعه کامل ضبط شده از صدای ایشان در هنگام ارائه درس در کلاس های مختلف می باشد که بنا بر این گزارش ، ضبط و جمع آوری این اطلاعات توسط عوامل نیروهای حراست و بسیج دانشجویی دانشکده صورت گرفته است.
شایان ذکر است که اول آبان ماه امسال خبری منتشر گردید که دکتر سیف زاده به حراست دانشگاه تهران فراخوانده شده و به مدت سه ساعت و نیم توسط ماموران وزارت اطلاعات در خصوص مباحث مطرح شده در سر کلاس های درسی اش بازجویی شده است. در همان تاریخ برخی از سایت های خبری نیز از اهانت و برخورد فیزیکی با این استاد در حین بازجویی اخباری را درج نمودند. این اخراج در حالی صورت می پذیرد که تنها دو هفته از تهدید کامران دانشجو در خصوص برخورد با دانشجویان و اساتید معترض می گذرد. دانشجو در سخنانی تهدید آمیزی تاکید کرده بود که : « اگر تعداد بسیار قلیلی از اعضای هیئت علمی دانشگاهها همچنان اصرار دارند که با جریان فتنه همراهی کنند مسئولان مربوطه باید به صورت قاطع و در چارچوب قوانین با آنها برخورد کنند .... در این شرایط خطاب به مدیران دانشگاهی تأکید می‌کنم که هیچ مدیری در هیچ دانشگاه دولتی و یا غیردولتی حق مسامحه با این افراد را ندارد.» به نظر می آید برخورد با دکتر سیف زاده در همین راستا صورت پذیرفته باشد.
سید حسین سیف‌زاده دارای مدرک دکتراى علوم سیاسى از دانشگاه سانتاباربارا کالیفرنیا و فوق دکتراى علوم سیاسى از دانشگاه هاروارد است. وی تا کنون 22 کتاب تالیف و 172 مقاله فارسی – انگلیسی به رشته تحریر در آورده که تعداد قابل توجهی از تالیفات وی نیز موفق به دریافت مجوز چاپ نگردیده است.

پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر